Valašská devítka s měšcem, 6. turnaj

V 1. devítkovém Masters vítězí Dominik Pelán

Jarní bowlingová sezóna v Xbowlingu ValMez je definitivně uzavřena. Derniéry se chopila v neděli 30. června 2024 populární Valašská devítka s měšcem a stejně jako u Valašských dvojic a SCT se se jednalo o první Masters této série. Celková účast 27 hráčů byla také velmi pěkná a my můžeme rekapitulovat.

V kvalifikaci nám tentokrát zahráli nejlépe Honza Ježek (1387 b.) a Dominik Pelán (1365 b.) a s malinkým odstupem byl třetí Radek Capil (1314 b.), když si jako obhájce série „dovolil dát“ pauzičku tři turnaje. I jména hráčů nejlepší šestky byla tradiční ve smyslu finálové účasti. Čtvrtý byl Mira Staněk (1300 b.), pátý Tomáš Helešic (1299 b.) a šestá byla nejlepší z žen, Lenka Zvěřinová (1273 b.). Na opačném pólu byla velká tlačenka a na postup bylo potřeba 1218 bodů, což zahrála Jarka Matochová.

Jenže na finále nedorazila, stejně jako Rosťa Illík a tak jsme měli dva šťastné postupové hráče, Michala Cenka (1213 b.) a Dášu Capilovou (1189 b.). Hned po kvalifikaci přišlo losování Měšce, v kterém jsme měli připraveno rovných 1.500,- Kč. Šťastnými vylosovanými pak byli tito hráči: Tomáš Helešic – 3. pořadí s částkou 300,- Kč, Lenka Zvěřinová – 2. pořadí s částkou 450,- Kč a největší radost měl určitě Karel Dohnal – 1. pořadí s částkou 750,- Kč.

Samotné finále rozjela nejlépe Lenka Zvěřinová a po dvou hrách (519 b.) měla náskok 48 bodů na Tomáše Helešice (471 b.) a další 4 body pak na Dominika Pelána (467 b.). Další finalisté již na Lenku ztráceli celkem dost, čtvrtý David Klanica (440 b.) plných 79 bodů. Jenže přišla závěrečné třetí hra a drtivý útok dvou zuřivých vlků v rouše beránčím. Především Dominik (263) vycítil obrovskou šanci a hnal se za svou letošní druhou vítěznou plaketou jako predátor. Druhý vlk, Tomáš (231), byl trošku umírněnější, ale i tak se přehnal kolem „nebohé“ Lenky (166), které to absolutně přestalo padat, na druhý stupínek turnaje. Takže resumé je následující: 1. místo Dominik Pelán (730 bodů), 2. místo Tomáš Helešic (702 bodů) a 3. místo Lenka Zvěřinová (685 bodů). Lenka si k tomu samozřejmě přibalila na cestu ještě titul nejlepší ženy turnaje. Do TOP šestky se nám pak z finalistů protlačili ještě Ondra Cholasta (4. místo – 665 bodů), Honza Ježek (5. místo – 627 bodů) a Radek Capil (6. místo – 625 bodů). Hráčem kategorie B se stal Karel Dohnal (562 bodů) na celkovém 11. místě.

Po 6. turnaji Valašské devítky s měšcem máme opět změny v čele hlavní kategorie a přehazovaná horké brambory pokračuje i nadále. Do čela celkové tabulky jde vítěz prvního Masters Dominik Pelán (317 bodů), na druhé místo nám „klesl“ Honza Ježek (308 bodů) a s nejmenším možný odstupem je třetí Lenka Zvěřinová (307 bodů). Mezi ženami stále navyšuje náskok v čele tabulky Lenka Zvěřinová (147 bodů) a v kategorii B svádí krásný souboj Zuzka Tomková (126 bodů) s Kiki Juráčkovou (122 bodů). Kompletní výsledkový servis a pořadí v kategoriích si můžete prostudovat ZDE.

Tímto máme uzavřený šestý turnaj Valašské devítky s měšcem 2024. Sedmý turnaj je naplánovaný na neděli 28.7.2024 s předehrávkou ve čtvrtek 25.7.2024. Obsazovačka je již od nedělní noci aktivní. Moc Vám všem děkujeme za krásný turnaj a těšíme se na Vás v našem centru Xbowlingu ValMez brzy na viděnou.

Úplným závěrem přejeme všem krásné prázdniny, léto či dovolenou. Užijte si sluníčka, koupání a jiných sportovních či kulturních aktivit. Věříme, že si při tom také najdete čas se stavit za námi a trošku si zakoulet.

16.07.2024 v 06:31

ESBC Hamburk - Ondrej Surán vybojoval v jednotlivcích zlatou medaili.

15.07.2024 v 09:27

Na Mistrovství světa do 21 let vybojovali bronzové medaile Lukáš Jelínek s Ondřejem Trojkem v soutěži dvojic.

06.07.2024 v 01:38

Obsazovačka na 1. turnaj Prestige 2024/25 bude otevřena v sobotu 6. 7. v 17:00. Začíná se 27. července v centru Olympia Bowling Všenory.

02.06.2024 v 21:09

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2024 se v kategorii mixů stali stali Radek Schindler / Ivana Fojtíková.

02.06.2024 v 10:49

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2024 se v kategorii mužů stali stali Jan Lakomý / Antonín Ulička.