Tišnovská devítka, 5. turnaj

Do konce prázdnin sice ještě zbývá týden, ale poslední neděle v měsíci vyšla na závěr minulého týden. A tak se v Xbowlingu ValMez sešlo 25. srpna 2024 celkem 29 hráčů k tradičnímu turnaji s názvem Valašská devítka s měšcem. Krásná účast, super-dělo vítěze kvalifikace, nečekaná výsledková překvapení a ve finále rozjezd jaký tady ještě nebyl.

A tak nebudeme na nic čekat a jdeme na rekapitulaci kvalifikace. Tady se v plné parádě předvedl Lojza Horák, který začal zahřívací 230 a pak přidal 5 výkonů nad 250! Součet 1540, průměr 256,67 bodu a zcela jasná pozicí lídra turnaje. I druhý hráč měl výborný součet (1425 b.), sice o více jak 100 bodů nižší, ale i tak se nad 1400 bodů nikdo z jiných hráčů nedostal. Těsně pod tuto hranici (1398 b.) zahrál Radek Capil a mezi nejlepší šestku kvaldy se probojovali ještě David Klanica (1371 b.), Luba Matera (1367 b.) a Honza Perger (1362 b.).

Do finále se probojovaly dvě ženy, Anička Stromšíková (1309 b.) a Lenka Zvěřinová (1255 b.), což byla hranice postupu a prvním smutným nepostupujícím byl nakonec Michal Cenek (1245 b.). A že každý den není posvícení, poznalo na vlastní kůži více hráčů, jejichž jména bývají většinou v horním patře finálové výsledkovky. A nebylo jedno, dvě ani tři …..

Po kvalifikaci přišlo jako vždy na řadu losování Měšce. V něm bylo tentokrát připraveno 1.600,- Kč a šťastnými vylosovanými byli tito hráči: Zuzka Tomková – 3. pořadí s částkou 320,- Kč, Drahoš Krečmer – 2. pořadí s částkou 480,- Kč a největší radost měl určitě Luba Matera – 1. pořadí s částkou 800,- Kč, který si tímto ještě více zpříjemnil vydařenou kvalifikaci.

Finále začalo tím nejlepším možným způsobem. Na dráze šest si sešli Mira Staněk a Dominik Pelán a na konci první hry se tleskalo, když oba zakončili úvodní hru TŘÍSTOVKOU. Tím byla hozena rukavice ostatním hráčů, protože víme, že jedna vlaštovka ještě jaro nedělá. A zvlášť v případě, když třetí Radek Capil zahraje 268. Po druhé hře však bylo vše jinak, protože když se tři perou, směje se ten čtvrtý a v tomto případě ta čtvrtá. Lenka Zvěřinová zahrála 277 a se součtem 519 šla do čela tabulky. 1 bodík ztrácel Dominik P. (518), 11 Mira S. (508) a dokonce 31 pak Radek C. (488). Jenže srpnová Devítka předčila mnohé letošní turnaje. Z vedoucí čtveřice jako první „odpadl“ Mira Staněk (704 b.) a bylo jasné, že i přes třístovku to na bednu tentokrát stačit nebude. Své nastavené tempo neudržela bohužel Lenka Zvěřinová (731 b.) a prohrála nejen boj o plaketu, ale i o druhé místo. To totiž mohutným finišem pro sebe urval neutuchající bojovník Ráďa Capil (738 b.) a opět dokázal, proč byl již 2x Hráčem roku Xbowlingu ValMez. Ovšem kdo bojuje letos o každý turnajový bod do série a o tento vysněný titul zatím nejvíc, je Dominik Pelán (754 b.). Dokázal to i tentokrát, poslední hru zvládl na jedničku a z osmi turnajů letošního roku si veze domů již třetí vítěznou plaketu. Parádní práce a velká gratulace. Ta patří samozřejmě i hráčům na druhém až čtvrtém místě. Do TOP šestky se nám ještě probojovala pátá Anička Stromšíková (645 b.) a šestý Lojza Horák (638 b.). Tak nějak logický vyplývá z pořadí, že nejlepší ženou turnaje byla Lenka Zvěřinová a hráčem kategorie B se stal Karel Dohnal, který se probojoval až do finále, kde bral 11. místo za 524 bodů.

Po 8. turnaji Valašské devítky s měšcem si vedoucí pozici pojistil Dominik Pelán (408 bodů) a poodskočil tak druhému Honzovi Ježkovi (488 bodů). Naopak na Honzu se dotáhla na 3 bodíčky Lenka Zvěřinová (385 bodů), která zcela jednoznačně kraluje mezi ženami (194 bodů). V kategorii B si i nadále drží vedení Zuzka Tomková (168 bodů), ale pozor aktuálně má tady nejlepší formu Karel Dohnal (134 bodů a 4 vítězství řadě) a stále v „Béčku“ zůstává. Kompletní výsledkový servis a pořadí v kategoriích si můžete prostudovat ZDE.

Tak takový byl osmý turnaj Valašské devítky s měšcem 2024. Devátý turnaj je naplánovaný na neděli 29.9.2024 s předehrávkou ve čtvrtek 26.9.2024. Obsazovačka je již od nedělní noci aktivní. Moc Vám všem děkujeme za krásný turnaj a těšíme se na Vás v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.

22.10.2024 v 08:20

Ve čtvrtek 24.10. v 20.oo bude otevřena obsazovačka na listopadový turnaj Prestige.

20.10.2024 v 19:02

Titul MČR smíšených dvojic 2024 vybojovala dvojice Lukáš Jelínek a Ema Iwazawa.

19.10.2024 v 23:30

Titul MČR dvojic 2024 vybojovala mezi muži dvojice Jaroslav Lorenc a Jan Macek, v kategorii žen dvojka Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa.

19.10.2024 v 16:52

Sledujte playoff MČR dvojic 2024 zde.

10.10.2024 v 10:18

Otevřeny obsazovačky s potvrzením účasti pro postupující v jednotlivých kategoriích na MČR dvojic. Uzávěrka je 16.10. v 23.oo hod.