Senior Cup Tour ValMez, 7. turnaj

Seniorskou „dívčí válku“ ve ValMezu řídila ve Pavlína Maléřová

Druhá polovina celoroční série Senior Cup Tour ValMez nám odstartovala ve čtvrtek 18. července 2024. Tohoto sedmého turnaje se zúčastnilo v Xbowlingu ValMez pouze 18 hráčů, ale je nám jasné, že je léto, čas dovolených a i „důchodci“ si zaslouží relax někde u rybníka, ať už se sladkou či slanou vodou.

Současně také probíhá ME seniorů v Hamburku, kterého se účastní i naše Iva Fojtíková a jak možná víte, společně s Janami Lébrovou a Marešovou holky právě bojují o medaili v soutěži trojici. Takže pozdrav letí do Hamburku. A právě Iva si s dalšími třemi muži střihla předehrávku a usadila se s výkonem 967 bodů na čele tabulky. Pánové se do nějakých vyšších náhozů nebo čísel moc nedostali a tak byla pozornost upřena na hlavní hrací den, čili čtvrtek.

Na první rundu se dostavilo 5 hráčů, a jak se nakonec ukázalo, tohle byl ten rozhodující moment celého turnaje. Opět se zde sešly červnové „medailistky“ Pavla Maléřová (1013 bodů) a Anička Stromšíková (1003 bodů), bodově si obě polepšily a opět svedly strhující souboj. A zase byla o kousíček lepší Pavlína. S lehkým odstupem děvčatům sekundoval Honza Lakomý (980 bodů), probojoval se na průběžné třetí místo a odsunul tak Ivu na nepopulární čtvrtý stupínek. V druhé rundě byli další dravci na zisk vítězství, ale světe div se, nic se neděle, zero, nula, vzduchoprázdno. Ani lídr série Pepa Novák nepromluvil mezi nejlepší. Nakonec v této rundě zahrál nejlépe Rosťa Píka (950 bodů) a tento výsledek stačil na konečné šesté místo. Zcela překvapivě se tak před něj nakonec ještě vtlačil na páté místo z předehrávky Petr Roubalík (959 bodů). Tím pádem je jasná TOP šestka turnaje a jak je jasně vidět, pánové dostali pěkně na budku.

A jak vypadá série Senior Cup Tour ValMez 2024 po tomto červencovém turnaji? Na vedoucí pozici si překvapivě ještě polepšil Josef Novák (197 bodů), když jeho aktuálně největšímu soupeři, Lubovi Materovi (165 bodů), se dařilo ještě méně. V souboji o třetí místo je teď na tom nejlépe Tomáš Frydrych (152 bodů), který se o 3 body přehoupl přes Radka Capila (149 bodů). Nejlepší z žen je i nadále Iva Fojtíková (122 bodů) na celkovém šestém místě. Kompletní pořadí série po 7. turnaji je k dispozici ZDE.

Takový byl sedmý turnaj sezóny série Senior Cup Tour ValMez 2024. Osmý turnaj je naplánovaný na čtvrtek 8.8.2024 a obsazovačka je již od čtvrtečního večera otevřená. Děkujeme všem za přízeň, užívejte léta a nezapomeňte také na nás. V našem Vašem centru Xbowling ValMez se těšíme s Vámi brzy na viděnou.

21.07.2024 v 17:26

Další medaile z ESBC: Jana Lébrová bronz za All Event, kat. B + zlato v Masters, Ondrej Surán bronz v Masters.

20.07.2024 v 11:15

Druhá medaile pro ČR z ESBC: Jana Lébrová a Jana Marešová ve dvojicích žen 60-69 let vybojovaly zlato.

18.07.2024 v 08:53

Tým chlapců na Mistrovství světa do 21 let obhájil titul pro Českou republiku!

16.07.2024 v 06:31

ESBC Hamburk - Ondrej Surán vybojoval v jednotlivcích zlatou medaili.

15.07.2024 v 09:27

Na Mistrovství světa do 21 let vybojovali bronzové medaile Lukáš Jelínek s Ondřejem Trojkem v soutěži dvojic.