Večerní růže, 4. turnaj

Zářijová růže pro Květu Doubravovou a s jedním velkým návratem

Přihlašování na Večerní růži, která proběhla ve středu 9. září bylo (asi vlivem prázdnin) poněkud nesmělé. Nicméně nakonec se sešla velmi početná ekipa 35 žen, které nastoupily k devítkovému turnaji a společenskému večeru Večerní růže.

Začalo se tradičně welcome drinkem a prvním kolem na rozehrání. A hned v tomto kole si první velkou radost udělala Květa Doubravová, když zaznamenala v první hře třístovku, která ji pomohla k celkovému vítězství v tomto kole. Následovaná byla ve výsledkovém pořadí dcerou Aničkou Doubravovou a na třetí místo se po dvou hrách nad dvě stě bodů vyšplhala Lucka Věříšová. V první přestávce se účastnice posilnily občerstvením od místní šéfkuchařky a šlo se do druhého kola v plném počtu.

Druhé kolo zazářila znovu Doubravová, nebyla to tentokrát Květa, ale byla to Anička, která si hodila svojí první třístovku, ze které měla náležitě radost a znamenala i vítězství v této části hry za 498 bodů. Po čtvrtém místě v prvním kole se na druhé místo ve druhém kole prosadila Šárka Machytková s náhozem 462 bodů a třetí místo zaznamenala Veronika Staňková za 431 bodů. Druhá přestávka patřila tombole, společné fotce a nasazení na finále. Do finále postupovalo už jen čtyřiadvacet nejlepších.

Před rozehráním finále jsme chtěli ocenit nepostupující dle celkového pořadí, ale v tu chvíli nás zradila technika a výsledky se na chvíli ztratily, tak jsme 11 soutěžících, které nepostoupily do finále, ocenili jako jednu skupinu nepostupujících, za to se omlouváme, ale samozřejmě růže a drobný prezent pro každou hráčku nechyběl a výsledky jsme následně obnovili.

Ve finále bronz vybojovala Anička Doubravová za výkon 433 bodů. Nebyla to však ani nejlepší Anička a ani nejlepší Doubravová. Druhé místo pro sebe uzmul jeden z velkých bowlingových návratů, který představovala Anička Kánová, která hrála bowling po hodně dlouhé době a hned to cinklo na stříbro. Z předchozích vět je tedy jasné, že nejlepší na zářijové Večerní růži byla tentokrát Květa Doubravová. Ta po úvodním vynikajícím kole ve druhé části hry trochu zvolnila, ale ve finále to rozbalila zase naplno a vyhrála v konkurenci 35 žen zlatou medaili výkonem 453 bodů! Nejlepším gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast! Výsledky turnaje, foto všech účastnic a medailistek najdete v příloze!

Příští Večerní růže proběhne ve středu 27. 11. od 17 hodin (startovat v prvním kole půjde až do 18:30). Do té doby vás zveme na další turnaje. Už ve středu 18. září proběhne Letenský pohár jednotlivců a o čtrnáct dní později 2. 10. proběhne Radavský Double.

22.10.2024 v 08:20

Ve čtvrtek 24.10. v 20.oo bude otevřena obsazovačka na listopadový turnaj Prestige.

20.10.2024 v 19:02

Titul MČR smíšených dvojic 2024 vybojovala dvojice Lukáš Jelínek a Ema Iwazawa.

19.10.2024 v 23:30

Titul MČR dvojic 2024 vybojovala mezi muži dvojice Jaroslav Lorenc a Jan Macek, v kategorii žen dvojka Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa.

19.10.2024 v 16:52

Sledujte playoff MČR dvojic 2024 zde.

10.10.2024 v 10:18

Otevřeny obsazovačky s potvrzením účasti pro postupující v jednotlivých kategoriích na MČR dvojic. Uzávěrka je 16.10. v 23.oo hod.