Strašnická Iron Devítka, 8. turnaj

Kterak se Martin Palas pro Strašnickou skleněnou kuželku zapotil

V úterý 13. července se odehrál na herně Strašnického Xbowlingu osmý letošní turnaj série nedohazované Strašnické Iron Devítky a byť byl očekávaně poznamenaný dovolenkovým obdobím, cestu si našlo 26 nejvěrnějších hráček a hráčů. Každý z nich, jak je na všech turnajích pod hlavičkou „Iron“ v letním období dobrým zvykem, mohl užít nejen osvěžení zdarma již jen prezentací samotnou.

V úvodní kvalifikační části, čítající obvyklé tři hry na vybrané dráze, zazářil nejvíce a brilantně zahrál Jan Štulc a stal se tak součtem 831 bodů oceněným vítězem kvalifikace. Jen pouhých sedm bodů byl pronásledován Martinem Palasem, a tak si tito dva hráči vybojovali přímého postupu rovnou do závěrečných finálových bojů, zejména proto, že výjimečně díky nižší účasti právě jen dva na místo běžného kvarteta měli šanci se vyhnout semifinálové loterii.

V kvalifikaci padla i úvodní maximální hra turnaje hodnoty 300 bodů, a tak autorem i oceněným coby držitele Nejvyššího výkonu jako jediný předehrávku pondělní hrající byl Libor Tyl. Byla to jeho úvodní hra turnajová vůbec, žel další měli již tendenci sestupnou, což nakonec vyvrcholilo dokonce nečekaným nepostupem do závěrečného finále. Po delší mazací, kuřákům vyhovující pauze, díky návratu k mazačce Brunswick Authority A22, odehrálo vyjma přímo postupujících finalistů zbytek startovního pole ve dvou semifinálových rundách na dráhy sestupně dle pořadí nasazeno dvě hry od nuly na součet a tentokráte hned nejlepší šestnáctka pořadí se kvalifikovala do následného finále.

Zde, stejně jako po celý den nechyběl klasický bonus v podobě sušenky za pět striků jakýchkoli v řadě anebo energetický nápoj za strike čistý s vloženou kuželkou zelené barvy na pozici kuželky první, případně za jakoukoli kombinaci splite, tedy dohozenou. Do finále měli cestu otevřenou všichni, jejichž součet činil alespoň 350 bodů, jež měl na svém kontě Ondřej Staněk, čímž se stal a byl oceněn cenou útěchy coby první nepostupující.

Pro finále si již hráči dráhy opět podle pořadí z her předchozích vybírají a hraje na součet od nuly poslední dvě hry, k nimž je však připočítávána hra třetí, průměrová ze snažení předchozího. Zde si pánové přímo postupující svá kvalifikační pořadí prohodili a vítězí tak s absolutním přehledem a dominancí Jan Štulc se součtem 817 bodů, když večer okořenil další hrou hodnoty 300 bodů. Téhož výkonu docílil rovněž Martin Palas, ale stačilo to v uvozovkách jen na stupínek stříbrný i tak s vynikajícím součtem 779 bodů. Na bronzové pódiové umístění bylo potřeba o propastných více jak sto bodů méně, což ovšem nijak nesnižuje kvality i parametry výkonu Josefa Trojana. Dalšími oceněnými finálové osmičky byli ještě Jaromír Makovec, David Dvořáček, Miroslav Jiránek, Petr Pekár i původně jen pro bowlingovou kouli příchozí Michal Havelka. Nejlepší ženou se stala, jedna ze tří dámských finalistek, Lenka Blažková.

V celoročním pořadí pravidelně účastnivší si stejně jako na turnajích jiných poprvé odečítali hráči své nejméně povedené starty, a tak nyní na čele žebříčku Martin Palas svým vítězstvím bodový součet navýšil na 344 bodů a vede nově před svým srpnovým největším rivalem Janem Štulcem, majíc bodů 330. Bronzová medaile by aktuálně náležela rovněž nově Jaromíru Makovcovi díky 324 bodům.

Losován byl zřejmě naposledy i finanční, po všech „Iron“ turnajích posouvající se Iron Bonus Special, hledajíc svého posledního majitele již po mnoho týdnů a mající konečnou podobu na již velice zajímavých 6560,- Kč. Ani tentokráte nikdo obšťastněn neodešel, byť kupříkladu Zdeněk, respektive Vasilika Kučerovi díky kvalifikačním 146 a 148 bodům byli k výhernímu výkonu 147 bodů opravdu brutálně blízko. Celý obnos je tudíž přesunut na turnaj následný, jímž bude po organizačních úpravách Prosecký Iron Special na herně Xbowlingu Prosek Duo v termínu pátek až sobota 16. a 17. srpna a kde se bude částka navyšovat ne o tradičních 20,- Kč za každý i opakovaný start, ale prémiově o 30,- Kč. S předpokládanou účastí bude tak možné získat možná i 7500,- Kč a tím, že se celý obnos poprvé a naposledy nedělí, jde o bonus skutečně hodně zajímavý i lákavý.

Příští, již úvodní podzimní turnaj této série Strašnické Iron Devítky je plánován na klasické úterý a to 10. srpna, kam je již obsazovačka otevřena i aktualizována a věřme, že se sejdeme nejen v hojnějším počtu, ale v příjemnějších podmínkách.

22.10.2024 v 08:20

Ve čtvrtek 24.10. v 20.oo bude otevřena obsazovačka na listopadový turnaj Prestige.

20.10.2024 v 19:02

Titul MČR smíšených dvojic 2024 vybojovala dvojice Lukáš Jelínek a Ema Iwazawa.

19.10.2024 v 23:30

Titul MČR dvojic 2024 vybojovala mezi muži dvojice Jaroslav Lorenc a Jan Macek, v kategorii žen dvojka Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa.

19.10.2024 v 16:52

Sledujte playoff MČR dvojic 2024 zde.

10.10.2024 v 10:18

Otevřeny obsazovačky s potvrzením účasti pro postupující v jednotlivých kategoriích na MČR dvojic. Uzávěrka je 16.10. v 23.oo hod.