Prosecká ProShop Desítka, 10. turnaj

​Kondoři slaví triple na Prosecké ProShop Desítce

V neděli 8. října otevřel desátý turnajový měsíc na herně Xbowlingu Prosek Duo jediný letošní pravidelný turnaj kategorie A a sice Prosecká ProShop Desítka. Zahrát si americkým způsobem a po změně mazacího modelu na stejný, jako absolvovala v dopoledních hodinách družstva Juniorské ligy ČBL, tedy AbbeyRoad, přišla na rovná čtyřiatřicítka hráček a hráčů.

Všichni v kvalifikaci odehráli klasických pět her vlastně poprvé na drahách ošetřených mazačkou Flexi, na předem vybraném páru drah a v součtu s pomocnými handicapy, jež již byly lehce upraveny do parametrů nových propozic příštího soutěžního ročníku, si pak nejlepší třináctka zajistila postup do finále. Úplně nejúspěšnějším byl přes zdravotní neduh, byť i pro obouručného hráče důležitého prstu, Petr Horáček, když jeho součet bez jakékoli přípomoci činil 990 bodů. Po zásluze byl oceněn coby vítězem kvalifikace. Posledním, kdo získal přímý postup, byl s 920 body Dušan Kovařík, těsně postoupili s body 921 Ingrid Liebichová i Bohumil Brázda. Naopak do hry poslední naděje, tedy Desperáta, již musel David Rain a jako poslední měl šanci zabojovat o finále ještě Jaromír Makovec, oproti tomu nováček turnaje Zdeněk Prokop si odnesl alespoň cenu útěchy jako první nepostupující z kvalifikace.

V Desperátu hrají hráči od místa 14. do 21., jsou nasazeni na dráhy sestupně a hrají jednu hru stále sice americkým způsobem, ale bez handicapů i tréninku a nejlepší trojice si tím vybojujefinálovou účast. Těmi, kteří to dokázali tentokrát, byla Lenka Blažková a Martinové Palas a Vala. Třetí do party a sice Hypius, byl bohužel již prvním nepostupujícím, a tak alespoň cenou útěchy i on potěšen a oceněn byl.

Nežli ovšem samotná hra naděje proběhla, losoval se finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž poprvé o 250,- Kč překonal desetitisícovou hranici, ale ani tentokráte majitele nenalezl, neboť k jeho zisku bylo v kvalifikaci potřeba zahrát hru hodnoty 289 bodů… Převádí se tak znovu na následný turnaj, jímž je v úterý 10. října na herně Xbowlingu Strašnice Strašnická PopoDevítka. Tam se v součtu s předpokládanou účastí bude soutěžit přibližně o 10 900,- Kč. Druhým losováním byla coby cena poukaz na zboží do ProShopu Jana Macka v hodnotě 1000,- Kč a stěžejní bylo pořadí po kvalifikaci. Šťastným výhercem se stal Josef Hladík a následně trojice nejrychlejších získala i parkovné během turnaje zdarma.

Pro finále si již jako obvykle postupující dráhy podle kvalifikačního pořadí volili sami a odehráli poté na páru drah závěrečné tři hry od nuly na součet již opět včetně handicapu. Úroveň přes neznalost mazacího modelu byla výborná, ovšem největší spokojeností nakonec zářilo osazenstvo Lemurů, potažmo Kondorů, když zástupci tohoto ligového družstva obsadili hned kvarteto z nejvyšších pěti míst závěrečného pořadí. Vítězem se stal Antonín Matějka se součtem 673 bodů před Josefem Colonem (637 bodů) a na bronzový stupínek se díky 606 bodům propracoval Albert Jarovský. Čtvrtá skončila a na místo páté odsunula Krystynu Janočkovou o jedinou kuželku Miloslava Suchánková, která se tím stala nejen Nejlepší ženou, ale i vítězkou doplňkové kategorie P165.

Další žena a sice Lenka Blažková poté zvítězila v nižší kategorii P150. Zkrátka nepřišel, tedy neodešel ani Petr Pekár coby autor Nejvyššího výkonu hodnoty 247 bodů, a i zbytek oceňované osmičky nejlepších, a to Martin Vala, Petr Horáček i Štěpán Blaška.

Předposlední letošní turnaj série je naplánován na 5. listopadu a obsazovačka tam je již otevřena a aktualizována. S volbou mazacího modelu opět počkáme na specifikaci ČBL, neboť téhož dne je na programu současně i Extraliga, tentokráte však Západ dospělácká, takže i my použijeme tentýž model. Zveřejněn a konkretizován bude co nejdříve, co vejde ve známost pro předcházející sportovním klání.

02.06.2024 v 21:09

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2024 se v kategorii mixů stali stali Radek Schindler / Ivana Fojtíková.

02.06.2024 v 10:49

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2024 se v kategorii mužů stali stali Jan Lakomý / Antonín Ulička.

02.06.2024 v 10:47

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2024 se v kategorii žen stali Dagmar Stulíková / Anežka Lencová.

14.12.2023 v 08:51

11.12.2023 v 14:34