Pivní soutěž tříčlenných týmů, 3. turnaj

Pivní soutěž družstev 13.10. hrací večer ovládli Pumprlíci a RazDvaTři

Třetí hrací večer Pivní soutěže tříčlenných družstev opět proběhl za účasti všech devíti týmů a všechny týmy zatím drží v sezóně stoprocentní bilanci v kolence účasti. U bodového zisku už to logicky tak slavné není a být nemůže, takže pojďme na výsledky.

V úvodním kole se dařilo favoritům a šlágrem kola byl jednoznačně souboj mezi Heavy Bowlers a Hokarem. Oba týmy nepředvedly bůhvíjaké výkony a zápas skončil vítězstvím prvně jmenovaného týmu 464:451. V zápase sousedů v tabulce se radovaly Dáme Kuželky proti SLIMu, když souboj urvaly těsně 449:444.

Jak těsně Dáme Kuželky v prvním kole vyhrály, tak ještě těsněji ve druhém kole prohrály. Štěstí se přiklonilo k Radavským Nulám po výsledku 465:468, ale jejich výkon značil, že to tento den nebude žádná sláva. Veselí Pumprlíci s.r.o., obhájci soutěže, se rozjížděli v prvních dvou hracích večerech pomaleji, ale ve druhém kole tohtoto večera porazili Heavy Bowlers 512:491.

Ve třetím kole došlo na souboj těžkých vah mezi RazDvaTři a Heavy Bowlers. Zápas to byl vyrovnaný a dramatický, ve kterém rozhodla jediná kuželka dohozená posledním hodem závěrečného hráče a radovali se nakonec RazDvaTři. První mimořádný týmový výkon nad 600 bodů zaznamenalo Hokaro a odnesly to Radavské Nuly, když podlehly 507:604. Třetí večer zamotával pořadí i soboj s volnou dráhou. Do pasti se chytili Pondělňáci a tým Dáme Kuželky. Oba týmy nenaházely ani 420 bodů a odešly v souboji s prázdnou dráhou bez bodu. Kačeři ve třetím kole naházeli 422 bodů a sice těsně, ale aspoň bodík si zapsali do tabulky.

Ve čtvrtém kole to Kačeři měli značně těžší. Týmový nához 606 bodů proti nim předvedli Heavy Bowlers a Michal Maršík dokázal překonat sám sebe na dráze 11 nejvyšším náhozem večera 266 bodů! Bravo! To RazDvaTři a Pumprlíci pokračovali v krasojízdě a především Veselí Pumprlíci s.r.o. si připsali cenný skalp Radavských Nul, jejichž výkon v této fázi večera by se dal přirovnat k volnému pádu.

Tento pohyb se nezastavil ani v pátém kole, když Nuly nastoupily proti RazDvaTři. Ti dokonali perfektní večer, když zapsali z pěti zápasů pět výher, a ještě k tomu navrch měli nejlepší průměr. Původně byli RazDvaTři vyhlášení jako druzí, takže u nás jako odškodné mají mok, kterému dala název tato soutěž a doufám, že nebudou žádat opakování ceremoniálu. Druzí skončili Veselí Pumprlíci s.r.o., kteří měli stejný bodový zisk (také stoprocentní bilance), ale jen o něco horší průměr. Třetí místo obsadilo Hokaro s osmi body a až čtvrtí byli Heavy Bowlers, když v závěrečné rundě korunovali svůj výkon nejvyšším týmovém náhozu večera 608 bodů, kterou ale vysoko pokořili pouze volnou dráhu.

Pořadí a individuální výkon za tento večer stejně jako celkovou tabulku soutěže najdete v příloze.

27. 10. se Pivní soutěž družstev nekoná a další hrací večer proběhne v neděli 10. listopadu. Do té doby proběhnou dva turnaje a sice 30. 10. turnaj 10-9-8 a 6.11. K.O. devítka.

19.10.2024 v 23:30

Titul MČR dvojic 2024 vybojovala mezi muži dvojice Macek-Lorenc, v kategorii žen dvojka Kvasničková-Iwazawa.

19.10.2024 v 16:52

Sledujte playoff MČR dvojic 2024 zde.

10.10.2024 v 10:18

Otevřeny obsazovačky s potvrzením účasti pro postupující v jednotlivých kategoriích na MČR dvojic. Uzávěrka je 16.10. v 23.oo hod.

09.10.2024 v 15:33

Zveřejněna pozvánka, propozice a otevřeny obsazovačky na MČR seniorů.

02.10.2024 v 17:17

Obsazovačka na 4. turnaj Prestige bude otevřena 3.10.2024 po 20.oo hod.