ME seniorů očima J. Malého.
Závěrečným banketem a předáním vlajky ESBC pořadatelům příštího Mistrovství Evropy seniorů – České republice vyvrcholil minulý pátek letošní šampionát, který se jako obvykle nesl v přátelském duchu a podle olympijského mota: „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.“ a také „Bowleři senioři nehrají proti svému soupeři, ale s ním.“ Tomu i odpovídají výsledky některých hráčů.
Každý odehrál osmnáct her, vždy po šesti v soutěži jednotlivců, dvojic a trojic. Po sečteční je pak stanoveno celkové pořadí all events.
A jak dopadli po sportovní stránce Češi? Začalo se v neděli 22.6. soutěží trojic na velmi pěkné herně v Saint Herblainu s 32 dráhami AMF a i přes některé dobré výkony bylo nejlepším výsledkem jen 52. místo Firek, Plešinger, Větrovský a o jednu příčku za nimi se umístili Malý, Kubát, Navrátil. Trochu smutný byl Jaroslav Větrovský, který soutěž famózně rozehrál samými dvoustovkami a po 1.dnu měl nádherný průměr 206.
Těmto výkonům se ale pak jako švihnutím proutku již nedokázal ani přiblížit a ve zbytku mistrovství překonal jen jedenkrát hranici 200 bodů.
Ženy v sestavě Malá, Křenková, Plešingerová obsadily konečné 37. místo.
Soutěž dvojic se odehrávala rovněž na pěkné prostorné herně v Saint Sébastienu (36 drah Brunswick), kde to padalo podobně. Mezi muži se prosadila do pořadí dvojice Malý, Kubát, celkovým průměrem téměř 197 obsadila 23. místo, 41. pak skončili Burič a Navrátil (187), 58. Firek, Plešinger.
Mezi ženami obsadily Malá s Křenkovou 21. místo, Plešingerová s Častovou 35. místo.
V soutěži jednotlivců mužů, která se odehrála uvnitř Nantes v herně Petit Port s výrazně omezenými možnostmi zaparkování vozidel a bohužel bez klimatizace – 16 hrah AMF s odlišným mazáním a podle mnohých hráčů špatně umytými, se nikdo výrazněji neprosadil. Vzhledem k tomu, že se v soutěži ESBC přemazává až po 18 hrách to měli někteří opravdu velmi těžké a vysoké náhozy zde padaly jen zřídka.
Celkově byl nejlepším hráčem českého týmu Ivan Malý, který obsadil v kategorii A pěkné 33.místo průměrem 193, dále pak 54. František Plešinger (186), 73. Jiří Kubát (182), hodnoceni byli 152 hráči. V kategorii B pak zahrál nejlépe Ratko Burič – 177 a 109.místo. Mezi ženami se nejlépe umístila Jitka Malá na 23. místě (176), dále pak 44. Jana Plešingerová (167) , 58. Mirka Křenková (159) a 75. Květa Častová (147). Škoda zablokované páteře, která ji určitě připravila o lepší umístění.
Závěrem je třeba ještě poděkovat Květě Častové a Karlovi Dudovi, kteří vyvinuli značnou iniciativu a ve spolupráci s píseckou firmou Alea zajistili výbavu hráčů pěknými a kvalitními dresy a mikinami. Dík patří i kapitánovi týmu Zdeňkovi Navrátilovi, na jehož bedrech ležela celoroční organizační příprava výpravy a také Petrovi Firkovi a zástupcům Čedoku za zjištění ubytování celé výpravy. I když letos se samostatné ubytování ukázalo již jako značná nevýhoda, jak z logistického, tak i z finančního hlediska.
Za rok na konci června tedy na shledanou v Praze, Plzni a Pardubicích.
Kompletní výsledkový servis je na stránkách šampionátu www.esbcfrance.com.
Výsledky českých hráčů jsou k nahlédnutí v následujícím souboru:
Výsledky z ME seniorů 2008 (formát MS Excel, vel. 26 kB).
Obsazovačka na prosincový turnaj Prestige bude otevřena 20.11. po 20.oo hod.
CZECH TRIALS má problémy s ofiko zobrazením on-line 1 bloku her. Náhradní odkaz pro ON-LINE muži >> ZDE, ON-LINE ženy >> ZDE.
Mistry ČR v seniorské kategorii 50 až 57 let se stali Karel Hladík a Fojtíková Ivana.
Mistrovský titul v seniorské kategorii 58 až 64 let vybojoval Jiří Hindrák a Jana Lébrová, v kategorii 65 a více let Josef Colon a Věra Krejchová.
Zveřejněn mazací model pro MČR seniorů.
Nejlepší hráč kategorie P190, nejlepší junior - 5. turnaj Prestige Tour 2024/25
Nejlepší hráč kategorie P165 - 5. turnaj Prestige Tour 2024/25