ESBC 2005 v Gentu (Belgie) pohledem Zdeňka Navrátila.
Je 18.června, sedm hodin ráno. Po devíti hodinách noční jízdy jsme v Gentu. Těšíme se na sprchu a pár hodin spánku.
Adresa: De Kouter hostel je správná, ubytování v příjemném soukromí v centru města zajištěno přes internet, příznivá cena, záloha zaplacena předem. Asi po půlhodině pátrání na místě nám konečně dochází... žádný hostel na této adrese není. Po další debatě s policií odmítáme variantu řešení přes vyšetřujícího soudce a jedeme se poohlédnout po okolí ... zdá se, že bude pěkně vedro...
16:00 - na mítingu kapitánů národních týmů obvyklé seznámení s programem, organizační záležitosti, změny ve složení týmů a hracích bloků, jmenovky pro účastníky, propagační materiály, vyplnit formuláře pro koule a připravit se na openning ceremony...
19:30 - zahajovací ceremoniál v Citadelparku. Sportovně - společenská záležitost probíhá jako každoročně podle podobného scénáře. Po krátkém úvodním přivítání přichází defilé se státními vlajkami všech 19 zúčastněných států - následuje kulturní program pro 652 aktivních účastníků a 132 hostů. Češi jsou po Turecku, Estonsku a Španělsku čtvrtou nejméně početnou výpravou v soutěži.
Na závěr večera zahajovací proslov paní Lise Riggelsen (součaná presidentka ESBC) s minutou ticha za bývalého presidenta ESBC Wim de Wita, zakladatele a obětavého činovníka evropského seniorského bowlingu od r. 1992.
19.6. Rozjíždí se vlastní soutěž. Každý z účastníků hraje ve své věkové kategorii 3 bloky po 6 hrách, každý blok na jiném centru. Vzdálenosti některých center od Gentu jsou 30 až 60 km, takže je třeba počítat se značnou časovou rezervou (na belgických dálnicích je povolená rychlost 120 km/h a všichni to dodržují !!).
Občas se na nás přijde podívat Vláďa Dvořák, utrousí nějakou radu, ale nakonec si musíme každý poradit sám.
Pětice našich seniorů končí kvalifikaci 22. 6. Finále je sice opět bez naší účasti, ale některé dílčí výsledky (Šenkapoul 288, Navrátil 279) i tři celková umístění v první padesátce (Nosek, Navrátil a Kubát) naznačují, že čeští senioři se už v Evropě neztratí.
Zvolna se rozjíždíme k domovu. Vedro nepolevuje, a tak trávíme poslední volné chvíle u vody a už teď se těšíme na 15. ESBC 2006 v dánské Kodani. Co myslíte? Najde se napřesrok konečně u nás hráčka, která by si chtěla zahrát jako první žena v seniorské reprezentaci?
Z Gentu, Brugg a Bruselu
Zdeněk Navrátil
.
Kompletní výsledky všech kategorií a finále.
Minulý týden proběhlo v Belgii ME seniorů. Dnes byly vydány i definitivní výsledky finále a tak je již k dispozici kompletní výsledkový servis.
V ženách se nejlépe dařilo hráčkám z Finska. V kategorii A (50 až 55 let) dokonce Finky obsadily první tři místa. Nejlépe si vedla Hannele Uotila, která dokázala celý turnaj odehrát s průměrem 209,3. Kategorii B (56 až 65 let) vyhrála Němka Marett Schiller (průměr 191,7) a kategorii C (65 a více) Finka Hellevi Sairanen.
Muži se utkali ve stejných třech věkových kategoriích. Největší zastoupení mělo ve finále opět Finsko, ale úspěšnost hráčů z této severské země nebyla již tak vysoká jako u jejich kolegyň. Kategorii A vyhrál Francouz Laya Djouad s průměrem 225,5, kategorii B André Geelen z Belgie (průměr 226,0 - nejlepší průměr i "napříč" věkovými kategoriemi) a kategorii C Fin Kaj Sveholm.
Turnaje se zúčastnilo i několik našich hráčů - včetně Mistra ČR v seniorské kategorii mužů Zdeňka Navrátila. Tomu se také z našich vedlo nejlépe v kategorii A. V celkové klasifikaci ze všech disciplin se umístil na 49. místě (celkový průměr z 18 her 190,4), přičemž nejlepší výkon předvedl v disciplině trojic - průměr ze šesti her měl 211,33 (200, 279, 200, 160, 216, 213). Nához 279 znamená také zápis do klubu 250. Hned o pozici za ním (tedy na 50. místě) skončil Jiří Kubát (celkový průměr 190,3). Dalším naším hráčem v kategorii A byl Petr Šenkapoul. Patří mu konečná 65. příčka (průměr 185,1). I on si zajistil jednou svou hrou zápis do klubu 250, protože svou čtvrtou hru v jednotlivcích "vytáhl" až na 288 bodů. Dalším naším hráčem v kategorii A byl Jiří Hájek, který ale absolvoval pouze 6 her a více se již turnaje neúčastnil. Své zastoupení jsme měli i v kategorii B. Antonín Nosek se v klasifikaci této kategorie umístil na 47. místě s průměrem 190,3. Nejvyššímu náhozu chybělo 8 bodů do klubu 250.
(pro zvědavé máme ještě od jednoho z účastníků slíben článek "ME seniorů pohledem hráče" - článek by měl vyjít někdy v tomto týdnu)
.
Průběžné výsledky a pořadí našich hráčů v jednotlivých kategoriích.
V Gentu v Belgii v současné době probíhá bowlingové Mistrovství Evropy seniorů (bližší informace o turnaji v článku Mistrovství Evropy seniorů 2005 - propozice). Na turnaji hraje i 5 hráčů z České Republiky (Jiří Hájek, Jiří Kubát, Zdeněk Navrátil, Antonín Nosek a Petr Šenkapoul).
V klasifikaci jednotlivců již známe výsledky dvou našich hráčů. Zdeněk Navrátil je v průběžném pořadí kategorie A na 47. místě. Svých 6 her do klasifikace jednotlivců zahrál s celkovým součtem 1093 a tedy průměrem 182,2 bodu na hru. V kategorii B je na 46. místě Antonín Nosek s na kuželku stejným výkonem jako Z. Navrátil - tedy součet 1093 (průměr 182,2).
V klasifikaci dvojic už mají odehráno obě české dvojice. Petr Šenkapoul a Jiří Kubát je zatím na 22. příčce s náhozem 2297 (průměr na hráče 191,4), dvojice Jiří Hájek a Antonín Nosek drží 27. pozici s náhozem 2251 (průměr 187,6).
Obsazovačka na prosincový turnaj Prestige bude otevřena 20.11. po 20.oo hod.
CZECH TRIALS má problémy s ofiko zobrazením on-line 1 bloku her. Náhradní odkaz pro ON-LINE muži >> ZDE, ON-LINE ženy >> ZDE.
Mistry ČR v seniorské kategorii 50 až 57 let se stali Karel Hladík a Fojtíková Ivana.
Mistrovský titul v seniorské kategorii 58 až 64 let vybojoval Jiří Hindrák a Jana Lébrová, v kategorii 65 a více let Josef Colon a Věra Krejchová.
Zveřejněn mazací model pro MČR seniorů.
Nejlepší hráč kategorie P190, nejlepší junior - 5. turnaj Prestige Tour 2024/25
Nejlepší hráč kategorie P165 - 5. turnaj Prestige Tour 2024/25