Navazujeme na článek z července o nadcházejícím světovém šampionátu seniorů ve věku nad 50 let, který naleznete včetně nominačních podmínek zde:
https://www.czechbowling.cz/clanky/informace-o-seniorskem-ms-v-roce-2025-240709
IBF definitivně potvrdila datum a místo konání, šampionát proběhne v USA v Renu (Nevada) a to od 13. října do 24. října 2025.
Šampionát bude hostit National Bowling Stadium, který disponuje 78 drahami a redaktoři The Los Angeles Times jej nazvali Taj Mahalem bowlingu.
Hrát se bude opět v soutěžích jednotlivců, dvojic a týmů, celé mistrovství zakončí jako vždy soutěž Masters. Podmínky účasti jsou stejné jako na posledním šampionátu v Cali, opět se tedy bude hrát ve dvou věkových kategoriích, senioři 50+ (Seniors 50+) a senioři 65+ (Grand Seniors), muži i ženy a opět bude nutná účast celého čtyřčlenného týmu v příslušné kategorii. Organizace výjezdu začne být organizována bezprostředně po ukončení probíhajícího ročníku Prestige, kdy bude zveřejněno pořadí v nominačním žebříčku.
Zveřejněn mazací model pro MČR seniorů.
V Kataru v soutěži jednotlivců zvítězil David Mojka. Jaroslav Zapletal byl stříbrný, Václav Kordulík bronzový a Ondra Prekop pátý!
Ve středu 12. února bude po 19.oo hod. otevřena obsazovačka na březnový turnaj Prestige.
Česká republika vybojovala bronzové medaile na Mistrovství Evropy seniorů. V soutěži dvojic se o ně postaraly Jana Lébrová a Ivana Fojtíková.
Ve středu 15. ledna bude po 20.oo hod. otevřena obsazovačka na únorový turnaj Prestige.
Nejlepší žena, nejlepší hráčka kategorie P190 - 8. turnaj Prestige Tour 2024/25