Manta devítka, 6. turnaj

Danica slavila překvapivé vítězství jak Slováci na Euru …

V pražském bowlingovém centru Manta se dne 19. června za účasti jednadvaceti hráčů odehrál šestý turnaj ze série Manta devítka. Nebyla to žádná nuda, neb se zde objevilo pět nových hráčů a někteří pěkně tlačili na pilu.

Již v kvalifikaci se mnozí ptali, kdo je to ten Lászlo Bujdosó? Zahrál 255, 229, 236 a suverénně vévodil kvalifikaci s 720 body a průměrem 240. Na druhém místě po vlažném začátku byl Marvi s 698 body a třetí v pořadí s 683 body byla Irena Sopková. Přes 600 bodů mělo celkem 10 nejlepších, na postup však stačilo pouhých 510 bodů.

V mazací pauze se losovala výherní soutěž „Padni kam padni“. Štěstí se tentokráte usmálo na Aleše Kmínka a Petra Sojku a Pavla Javůrka

Finále mělo nečekaný vývoj, žádný Germář, žádný Štulc a jiní lídři. Zazářila Danica Kafková, která byla v kvalifikaci až na devátém místě a nepatřila k favoritům finále. Po parádních výkonech 206, 261, 245 slavila nečekané vítězství, jak Slováci na Euru s Belgií ... Druhý se umístil již zmiňovaný nováček Lászlo Bujdosó a třetí místo vybojoval Jiří Marval.

Mezi šestkou nejlepších a odměňovaných se umístili Karel Mottl Karel, Petr Sojka a Jan Štulc. Podrobné výsledky jsou v přílohách.

Opakovaná neúčast hned několik lídrů (Matějka, Ondráček, Horáček) řádně zahýbala pořadím v TOP 10. Nyní vede Milan Germář, před Václavem Růžičkou a Karlem Mottlem. Aktuální žebříček průběžného pořadí naleznete v přílohách.

Příští turnaj se hraje ve středu 17. července, aktuální obsazovačka a volná místa >> zde.

02.06.2024 v 21:09

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2024 se v kategorii mixů stali stali Radek Schindler / Ivana Fojtíková.

02.06.2024 v 10:49

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2024 se v kategorii mužů stali stali Jan Lakomý / Antonín Ulička.

02.06.2024 v 10:47

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2024 se v kategorii žen stali Dagmar Stulíková / Anežka Lencová.

14.12.2023 v 08:51

11.12.2023 v 14:34