Manta devítka, 5. turnaj

Germář vévodil kvalifikaci i finále

V pražském bowlingovém centru Manta se dne 16. května hrál pátý turnaj ze série Manta devítka. Účast byla malá a tak z kvalifikace postupovalo do finále 12 nejlepších.

Opět padala pěkná čísla a v kvalifikaci na sebe poutal pozornost svým výkonem Milan Germář, který suverénně vévodil průběžnému pořadí. Velmi dobře zahrál i Ivan Kober a Václav Růžička. Na postup stačilo jen 583 bodů, se soutěží se museli rozloučit čtyři účastníci.

Stylem start – cíl vítězí Germi. Milan ve finále hned první hrou atakoval třístovku, bylo z toho jen 298, což byl ale parádní stavební kámen k vítězství. Pak byla již jen "udržovačka" 208, 191 ale v kapce měl ještě průměrovou kvalifikační, s hodnotou 241 a vítězí s finálovým součtem 943. Přes součet 900 se dostal i druhý Karel Mottl, který byl nečekaným překvapením turnaje. O druhé místo do poslední chvíle bojoval Pavel Štafa, nakonec ale 22 bodíků scházelo a bylo z toho 3. místo.

Mezi šestkou nejlepších a odměňovaných se ještě umístili Václav Růžička, Ivan Kober a Irena Sopková.

Kdo přišel a hrál nelitoval, neb platí „málo lidí, hodně bodů“ do žebříčku. V průběžném pořadí po pátém turnaji vede Milan Germář, druhý je Václav Růžička, třetí Antonín Matějka.

Celkový žebříček naleznete v příloze.

Příští turnaj se hraje ve středu 19. května, volná místa zde.

02.06.2024 v 21:09

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2024 se v kategorii mixů stali stali Radek Schindler / Ivana Fojtíková.

02.06.2024 v 10:49

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2024 se v kategorii mužů stali stali Jan Lakomý / Antonín Ulička.

02.06.2024 v 10:47

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2024 se v kategorii žen stali Dagmar Stulíková / Anežka Lencová.

14.12.2023 v 08:51

11.12.2023 v 14:34