Kamenická Iron Devítka, 5. turnaj

Kamenická Iron Devítka v režii Antonína Matějky

Ve středu 26. června se odehrál další z turnajů pravidelné celoroční série Kamenické Iron Devítky na herně Bowlingu Radava. Tentokráte přes příslib z turnaje květnového, ozdobeného rekordní účastí i návštěvy několika nových tváří nastal asi i očekávaný návrat do reality, a tak se turnaje zúčastnilo pouze 21 hráček a hráčů, což značilo jediné, všichni přítomní si odehráli nejen trio her kvalifikačních, ale další dvě hry semifinálové.

Ovšem vyjma nejlepší trojice po úvodních hrách, která měla po operativní úpravě hracího systému právo přímého postupu do finále, aby počet semifinalistů byl rovnoměrný. Těmi byli oceněný vítěz kvalifikace a současně díky výkonu 300 bodů i autor Nejvyššího výkonu Antonín Matějka, Jan Štulc i Martin Ryznik, jenž se však svého práva zřekl a když i další v pořadí Krystyna Janočková, semifinálových her byl ušetřen nakonec Josef Colon.

Turnaj se hraje se součtem tří her kvalifikačních, které určí počet čtyřiadvaceti semifinalistů, kteří odehrají další dvě hry, jež jsou však k hrám původním přičítány a zde se vykrystalizuje finálová dvanáctka nejlepších. Zde už na prvním nepostupovém místě skončil Lukáš Vojáček a odnesl si tak alespoň cenu útěchy. Ovšem stejně jako všichni ostatní měl po celou dobu turnaje obvyklé lákadlo v podobě sušenky za pětici jakýchkoli striků v řadě, případně nápoj za strike s vloženou kuželkou červené barvy či za dohozený split.

Semifinalisté jsou na dráhy nasazováni podle předchozího pořadí, finalisté si je již volí a zde se hrají závěrečné dvě hry, k nimž je však přičítána ještě hra třetí, jsouc celodenním průměrem předchozích her. Zde v nastoleném trendu výkonosti pokračoval Antonín Matějka, který červnový večer na rozdíl od souběžně hrajících Českých fotbalistů zcela ovládl a s finálovým součtem 748 bodů po zásluze vítězí. Stříbrný skončil Jiří Nechutný a Martin Ryznik obsadil stupínek bronzový. Do hodnocené osmičky nejúspěšnějších patřili poté ještě sestupně Michal Frýdl, Nejlepší žena dne Krystyna Janočková, Josef Colon, Aleš Vlasák i Anna Doubravová.

Během večera byl losován i finanční Iron Bonus Special, kde se však na rozdíl od květnových hodů štěstí na nikoho neusmálo, logicky hříchem by bylo v kvalifikaci zahrát výkon rovnající se 4 kuželkám, a tak je předveden na turnaj následný, jímž bude v neděli 30. června již s páteční 28. června předehrávkou na herně Xbowlingu Prosek Duo turnaj kategorie A, a to Prosecká Iron Desítka. Jeho úvodní výší jest 1800,- Kč, a tak díky předpokládané účasti by se hrát mohlo o přibližně 2400,- Kč.

V průběžném celoročním pořadí si nejvyšší pozici upevnil s 253 body Josef Colon před Alešem Vlasákem s 215 body a 204 bodů má na svém kontě bronzová Krystyna Janočková.

Příští turnaj je v plánu již za dva týdny a sice ve středu 10. července s tím, že nově je přidán i termín měsíce prvoprázdninového nejzazší a to středa 31. července, jenž jest náhradou za turnaj dubnový zrušený. Obsazovačka je již otevřena i aktualizována, tudíž kdo si chce od parného počasí přijít odreagovati lehčí formou bowlingu v přátelské až rodinné atmosféře a prostředí, je srdečně zván.

02.06.2024 v 21:09

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2024 se v kategorii mixů stali stali Radek Schindler / Ivana Fojtíková.

02.06.2024 v 10:49

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2024 se v kategorii mužů stali stali Jan Lakomý / Antonín Ulička.

02.06.2024 v 10:47

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2024 se v kategorii žen stali Dagmar Stulíková / Anežka Lencová.

14.12.2023 v 08:51

11.12.2023 v 14:34