K.O. devítka na Radavě, 3. turnaj

První zlato pro Tomáše Hůzla

Sedmatřicet hráčů i hráček se postavilo na start turnaje K.O. devítka na Radavě ve čtvrtek 8. srpna 2024.

První kolo zvládla nejlépe dvojice Anička Doubravová a Martin Ryznik zásluhou kvalifikačního výkonu 494 bodů. 464 bodů naházela průběžně třetí Jana Kubíčková. Z prvního kola postupovali všichni účastníci, aby se nám seřadili a vytvořili jednu trojici a sedmnáct dvojic.

Sestava jedné trojice a sedmnácti dvojic se postavila na start druhého kola, kde se odehrály K.O. souboje, ze kterých postoupilo osmnáct vítězů a šest šťastných poražených. Tradičně uvízlo v síti druhého kola několik favoritů. Jana Kubíčková narazila na zkušeného Tondu Matějku, tomu podlehla a ani její výkon nestačil na postup z pozice lucky loosers. Mirka Urbánková si vyšlápla na pana domácího Jirku Kotába a nechala ho na finále odpočívat. Honza Špinka sice podlehl Markovi Strakovi, ale výkonem 390 bodů se do finále bezpečně kvalifikoval. To Martin Ryznik si poradil se dvěma soupeři i s krajní dráhou jedna a naházel na ní krásných 534 bodů! Martine, bravo! Do finále nakonec postoupil i šestadvacátý Filip Obermajer, když Petr Smolař a Lenka Blažková odešli před začátkem finále, přestože měli postupovat jako šťastní poražení.

Ve finále pak Anička Doubravová potvrdila, že má na Radavě z žen nejlepší formu a s finálovým výkonem 439 bodů obsadila konečné páté místo, ale hlavně byla nejlepší žena. Zatímco Jakubovi Vadlejchovi chyběly na bronzovou medaili 4cm, tak bramborovému Martinovi Vyhnanovskému chybělo na bronz sedm kuželek. Bronz si připsal Aleš Vlasák za výkon 450 bodů. 468 bodů zaznamenal Tonda Matějka a bral za tento výkon stříbro. První radavskou zlatou medaili si vybojoval Tomáš Hůzl. Finálový výkon 483 bodů nikdo nepřekonal a Tomáš zaslouženě zvítězil. Nejlepším gratulujeme!

Další letní turnaj na Radavě na sebe nenechá dlouho čekat a těšit se na něj můžete již ve středu 14.8.2024 od 17.30 hodin, kdy proběhne turnaj 3-6-9.

23.09.2024 v 12:55

Vzhledem k termínové kolizi je MČR pětičlenných juniorských družstev přesunuto na 30. 11. 2024.

20.09.2024 v 09:41

Dosažené výsledky jednotlivců z kvalifikace dvojic naleznete na odkazech v článku o MČR dvojic.

17.09.2024 v 14:07

Náhradníci do rund kvalifikace MČR dvojic budou po uzávěrce rozřazeni do již existujících rund.

10.09.2024 v 10:54

Otevřeny obsazovačky na kvalifikace MČR dvojic v centrech Xbowling Praha Žižkov, Olympia Všenory.

04.09.2024 v 16:13

Extraliga ČBL ZÁPAD sk. C, začíná mimořádně první kolo 8.9.2024 až od 12.oo hod.