K.O. devítka na Radavě, 2. turnaj

19. 6. se v K.O. devítce na Radavě prosadil Martin Vyhnanovský

Přes pomalu končící bowlingovou sezónu a vzrůstající venkovní i vnitřní teploty zájem o radavské turnaje neklesá. Na středeční K.O. devítce se ve středu 19. 6. prezentovalo 39 hráčů. Za tuto vysokou účast všem hráčkám i hráčům děkujeme!

V prvním kole se hráči teprve připravovali na rozhodující boje, i tak nebylo o zajímavé výkony a kvalitní bowlingové náhozy nouze. Pozici nejlepšího hráče si uhrál Pepa Colon, když ve dvou hrách nasbíral 492 bodů. Druhé místo vybojovala nejlepší žena této části Albína Stukalo po náhozu 476 bodů. 472 bodů a třetí místo si připsal Standa Musil, kterého se drží poslední dobou výborná forma. První kolo seřadilo hráče a vytvořilo osmnáct dvojic a jednu trojici, které následně nastupovaly ve druhém kole.

Druhé kolo proběhly K.O. souboje, ze kterých postupovalo 19 vítězů a 5 šťastných poražených. Některé duely byly obzvláště vypečené. V souboji Honzů, Brix vyzrál na Pokorného 418:376. Roman Šuléř si v domácím souboji poradil s Aničkou Doubravovou 411:401 a bonbónek byl souboj Aleše Vlasáka s Jiřím Kotábem, který vyhrál druhý jmenovaný 491:451. Také se konala vzpoura níže postavených. A do druhého kola se po vítězných soubojích prosadili zástupci tzv. pondělníků. Jana Bartíková, Petr Šiller, Hanka Datlová a Honza Chadraba přehráli favority ze svých duelů. Takový Roman Šindler postoupil ještě jako šťastný poražený, ale Květa Doubravová nebo obhájkyně vítězství Markéta Müllerová zůstaly v síti druhého kola a do finále nepostoupily.

Ve finále hrálo čtyřiadvacet hráčů od nuly. Hanka Datlová, Honza Chadraba a Jirka Obhlídal začali velmi slibnými náhozy okolo 230 bodů, ale nedokázali udržet nastolený trend, a nakonec medailové umístění nevybojovali. Opačnými výkony se prezentovali Honza Pokorný, Petr Šiller a Tonda Matějka – po první hře to nebylo ono, ale druhou se vyšvihli. To ale v takové konkurenci na medailové umístění nestačilo. Na nejlepší ženu to dotáhla konzistentní Anička Doubravová, která výkonem 412 bodů obsadila konečné osmé místo. Standa Musil naházel 451 bodů a to stačilo na bramborové umístění. Na medaili bylo třeba naházet 464 bodů, které v rámci svých finálových her naházel Martin Ryznik a bral bronz. Stříbrnou medaili za 472 bodů vybojoval Pepa Colon – ten atakoval v turnaji vynikající průměr na hru 240 bodů. Pro zlato si však po bezchybném výkonu a finálovém náhozu ze dvou her 509 bodů dokráčel Martin Vyhnanovský. Nejlepším gratulujeme!

Výsledky turnaje a foto nejlepších najdete v příloze.

Příští týden zahajujeme distanční Letní Letenský pohár a tuto bowlingovou sezónu zakončíme turnajem 10-9-8 v pátek 28. 6. od 17:30. Přijďte si před začátkem letních prázdnin naposledy zahrát!

02.06.2024 v 21:09

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2024 se v kategorii mixů stali stali Radek Schindler / Ivana Fojtíková.

02.06.2024 v 10:49

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2024 se v kategorii mužů stali stali Jan Lakomý / Antonín Ulička.

02.06.2024 v 10:47

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2024 se v kategorii žen stali Dagmar Stulíková / Anežka Lencová.

14.12.2023 v 08:51

11.12.2023 v 14:34